Zwycięstwo STS – nareszcie

Po serii porażek zespół STS Sandecji wreszcie wygrał mecz w II lidze. Zwycięstwo dało awans drużynie w tabeli i nadzieję na lepsze jutro. Po meczu wszyscy odetchnęli z wielką ulgą.

Sandecja Nowy Sącz – AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:1 (25:22, 28:30, 25:21, 25:13)

STS Sandecja: Fałowska, Wojta, Csorich, Opoka, Szwala, Kiławiec, Machałowska (libero) oraz Góra.
To był ważny mecz STS, bo tylko zwycięstwo dawało szanse na lepszą atmosferę, po serii 10 kolejnych porażek. Już pierwszy set pokazał, że bardzo zmotywowany zespół STS będzie walczył o pełną pulę. I udało się. Druga część meczu była niesłychanie zacięta, zwłaszcza w końcówce, którą lepiej rozegrały rywalki. Wcześniej sądeczanki miały setbole, ale ich nie wykorzystały.
Przegrane set podziałał na gospodynie mobilizująco, które dwa kolejne partie wygrały, a tym samym cały mecz.
– To był bardzo ważny dla tego młodego zespołu mecz – stwierdził trener STS Andrzej Potoniec. – Wygrana spowodowała, że znów pojawiły się uśmiechy i radość. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i to też cieszy.

Pozostałe wyniki

Marba Sędziszów Małopolski – Płomień Sosnowiec 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
Jedynka Siewierz – Szóstka Mielec 0:3 (20:25, 22:25, 23:25)
AZS UMCS Lublin – SAN-Pajda Jarosław 1:3 (25:17, 16:25, 23:25, 22:25)
Zespół MKS II Dąbrowa Górnicza pauzował.

11.APPGO AZS UR Rzeszów 16 10 19:41

Mecz Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice zostanie rozegrany 23 stycznia.