Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Australia wygrywa turniej

Opublikowany przez

Zwycięstwem zespołu Australii zakończył się I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet „Szubryt Cup 2019” pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. W zawodach udział wzięły cztery zespoły: Szwecja, Australia, Kamerun i Polska (reprezentacja ligi).
Czytaj dalej

Taneczny Kamerun

Opublikowany przez

Drugi dzień turnieju siatkówki kobiet „Szubryt Cup 2019” był ciekawy, a wyniki zaskakujące. Australia pokonała Kamerun, a zespół Polska Liga gładko przegrał ze Szwecją.

Australia – Kamerun 3:2 (20:25, 25:18, 17:25, 25:22, 16:14)
Sędziowali: Sławomir Poremba i Krzysztof Góral.

Australia: Lean, Reeve, Stojanović, Sadler, Morrow, Tait, Maland – libero, Stevens, Kudziela, Janssen, Osadchuk.
Kamerun: Amanda, Bikatal, Binbinbe, Adiana, Fakziya, Fotso, Menkreo – libero, Dzakao, Nana, Warren.
Licznie zebrania kibice w hali MOSiR przy ul Nadbrzeżnej na brak emocji nie narzekali. Spotkania było bardzo zacięta, a to za sprawą Kamerunek, które walczyły niezwykle ofiarnie. Kibice mogli też obejrzeć niezwykle radosne, taneczne pokazy Kamerunek po udanej akcji, za co siatkarki otrzymywały rzęsiste brawa. Afrykański team przegrał, ale zdobył serca nowosądeckich kibiców.


Polska Liga – Szwecja 0:3 (15:25, 11:25, 18:25)
Sędziowali: Przemysław Stolarczyk i Remigiusz Jarończyk.

Polska Liga: Szczygieł, Kawa, Oktaba, Kalahinowicz, Leśkiewicz, Jurczyk, Pavlikovskaja – libero, Szlachta – libero, Opoka, Kasprzak.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja odbyła się miła uroczystość. Z okazji urodzin szwedzkiej siatkarki Areskang polskie siatkarki obdarowały rywalkę tortem.Było sto lat i zdmuchnięcie świeczki.
Mecz pokazał, że zespół (Szwecja) znaczy więcej niż indywidualności (Polska Liga). Siatkarki ze Skandynawii grały szbyko, zwłaszcza na rozegraniu zaskakując polski blok. Sam wynik mówi o różnicy w skutecznej grze. Cieszy bardzo dobra gra sądeczanki Szczygieł, która jako rozgrywająca zdobyła 9 punktów. Zespół Polskiej Ligi przegrał zasłużenie, ale na szczęście to jest tylko turniej towarzyski.

Aktualna tabela

1.

Australia

2

5

5:2

2.

Szwecja

2

3

3:2

3.

Polska Liga

2

3

3:4

4.

Kamerun

2

1

3:6

Terminarz gier
18.03 – sobota ((hala przy ul. Na Rurach)
16:00 Kamerun – Szwecja
18:30 Australia – Reprezentacja Ligi

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Wiele ciekawego będzie się działo w sportach halowych. O zwycięstwo w turnieju siatkówki graja zawodniczki polskiej ligi. Sobotni wieczór to kickboxing w mistrzowskim wydaniu, a niedziela to karate tradycyjne.
Czytaj dalej

Międzynarodowa siatkówka

Opublikowany przez

W hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej rozpoczął się I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet „Szubryt Cup 2019”. W zawodach udział biorą zespoły z Australii, Szwecji, Kamerunu i Polski.
Czytaj dalej

Nowy Sącz. Siatkarska uczta

Opublikowany przez

Od czwartku do soboty włącznie w halach MOSiR przy Nadbrzeżnej i Na Rurach rozgrywany będzie I Międzynarodowy Turniej Siatkówki kobiet „Szubryt Cup 2019” z udziałem czterech zespołów.
Czytaj dalej

Starosądeczanki w II lidze

Opublikowany przez

Wygrywając drugi mecz w finałach turnieju o awans do II ligi zespół MUKS Poprad Stary Sącz zapewnił sobie grę w wyższej klasie rozgrywkowej.
Czytaj dalej

Pierwszy krok do II ligi

Opublikowany przez

W dalekim Wałbrzychu trwa turniej finałowy o awans do II ligi w siatkówce kobiet. Zawody bardzo dobrze rozpoczął zespół MUKS Poprad Stary Sącz wygrywając pierwszy mecz.
Czytaj dalej

Starosądeczanki grają o awans

Opublikowany przez

Dzisiaj w Wałbrzychu rozpoczyna się trzydniowy turniej finałowy o awans do II ligi w siatkówce kobiet z udziałem zespołu MUKS Poprad Stary Sącz.
Czytaj dalej

Prysły marzenia o medalu

Opublikowany przez

Niestety marzenia o medalu Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów zespołu SKPS Dunajec Nowy Sącz się skończyły po przegranym drugim meczu.
Czytaj dalej

Na początek porażka

Opublikowany przez

Nie udało się wygrać pierwszego meczu podczas Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Zespół SKPS Dunajec doznała porażki z rywalem, którego ograł w półfinałach.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – AZS 2020 Częstochowa 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 20:25)
Sędziowali: Marcin Włodarczyk i Dawid Wanecki.

SKPS: Iszczuk, Górowski, Trzop, Olszewski, Ruchała, Waligóra, Bedanrek – libero oraz Ciuła, Jacak.
AZS 2020: Gniecki, Bąkiewicz, Wichór, Borkowski, Jarmołowski, Sochaczewski, Gaj – libero, oraz Werbiński, Tataruch.

Od pierwszych minut meczu widać było, że zespół z Częstochowy gra lepiej, spokojniej i skutecznie. Od stanu 6:8 kolejne punkty zdobyli rywale. Jeszcze przy stanie 16:14 była szansa na nawiązanie walki, ale AZS szybko odrobił stary obejmując prowadzenie 19:16. Sądeczanie próbowali coś zrobić, ale się nie udało. O drugim secie należy zapomnieć jak najszybciej, bo sądeckim siatkarzom nie wychodziło nic. Na szczęście części meczu drużyna SKPS się skoncentrowała i po mocnych atakach Olszewskiego, Waliógry i skutecznych zagrywkach podopieczni Łukasza Mężyka i Tadeusza Olszewskiego wygrali seta. Czwarta partia była zacięta. Zespół SKPS prowadził 11:8 i wydawało się, że jest szansa na doprowadzenie do tie breaka. Niestety gra sądeczanie się zacięła, rywale odrobili straty i zrobiło się 14:17 dla AZS. Rozpędzeni częstochowianie nie pozwolili już zespołowi z Nowego Sącza na nawiązanie równorzędnej walki.
– Przegraliśmy, bo rywale byli lepsi – mówi trener SKPS Łukasz Mężyk. – To pierwsza porażka od wielu miesięcy, kiedyś to musiało się zdarzyć. Mam nadzieję, że w czwartek przeciwko Treflowi zespół zagra już na swoim poziomie.