Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Janusz Pasiut nagrodzony

Opublikowany przez

Starosądecka siatkówka dzisiaj to Janusz Pasiut. To wiele wychowanek grających w różnych klubach, to awans do II ligi. Za to wszystko trener, nauczyciel, wychowawca został nagrodzony.
Czytaj dalej

Sądeczanie z brązowymi medalami

Opublikowany przez

W Sofii zakończyły się Mistrzostwa Europy kadetów U-17 w siatkówce i zakończyły się sukcesem, zdobyciem brązowego medalu. Cieszy i to, że wśród siatkarzy są zawodnicy SKPS Dunajec Nowy Sącz Jaku Olszewski – kapitan drużyny oraz Szymon Górowski.
Czytaj dalej

Polscy kadeci wygrali grupę

Opublikowany przez

Polska reprezentacja kadetów, z sądeczanami w składzie, która uczestniczy w Mistrzostwach Europy w Sofii pokonała Czechów co dało pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów.
Czytaj dalej

Trzecia wygrana Polaków

Opublikowany przez

Podczas Mistrzostw Europy kadetów w siatkówce w Sofii, polska reprezentacja wygrała trzeci mecz i umocniła się na drugim miejsce w tabeli.
Czytaj dalej

Popis Olszewskiego

Opublikowany przez

W swoim trzecim meczu na mistrzostwach Europy do lat 17 Polacy zmierzyli się z Portugalczykami. Po zaciętym meczu wygrali, a popis skuteczności dał zawodnik SKPS Dunajec Nowy Sącz Jakub Olszewski, który zdobył aż 22 punkty.
Czytaj dalej

Sądeczanie pod siatką

Opublikowany przez

Wprawdzie w Nowym Sącz nie ma obecnie seniorskiej drużyny siatkówki mężczyzn, ale o naszych zawodnikach, również w kategoriach młodzieżowych warto mówić.
Czytaj dalej

Australia wygrywa turniej

Opublikowany przez

Zwycięstwem zespołu Australii zakończył się I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet „Szubryt Cup 2019” pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. W zawodach udział wzięły cztery zespoły: Szwecja, Australia, Kamerun i Polska (reprezentacja ligi).
Czytaj dalej

Taneczny Kamerun

Opublikowany przez

Drugi dzień turnieju siatkówki kobiet „Szubryt Cup 2019” był ciekawy, a wyniki zaskakujące. Australia pokonała Kamerun, a zespół Polska Liga gładko przegrał ze Szwecją.

Australia – Kamerun 3:2 (20:25, 25:18, 17:25, 25:22, 16:14)
Sędziowali: Sławomir Poremba i Krzysztof Góral.

Australia: Lean, Reeve, Stojanović, Sadler, Morrow, Tait, Maland – libero, Stevens, Kudziela, Janssen, Osadchuk.
Kamerun: Amanda, Bikatal, Binbinbe, Adiana, Fakziya, Fotso, Menkreo – libero, Dzakao, Nana, Warren.
Licznie zebrania kibice w hali MOSiR przy ul Nadbrzeżnej na brak emocji nie narzekali. Spotkania było bardzo zacięta, a to za sprawą Kamerunek, które walczyły niezwykle ofiarnie. Kibice mogli też obejrzeć niezwykle radosne, taneczne pokazy Kamerunek po udanej akcji, za co siatkarki otrzymywały rzęsiste brawa. Afrykański team przegrał, ale zdobył serca nowosądeckich kibiców.

Polska Liga – Szwecja 0:3 (15:25, 11:25, 18:25)
Sędziowali: Przemysław Stolarczyk i Remigiusz Jarończyk.

Polska Liga: Szczygieł, Kawa, Oktaba, Kalahinowicz, Leśkiewicz, Jurczyk, Pavlikovskaja – libero, Szlachta – libero, Opoka, Kasprzak.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja odbyła się miła uroczystość. Z okazji urodzin szwedzkiej siatkarki Areskang polskie siatkarki obdarowały rywalkę tortem.Było sto lat i zdmuchnięcie świeczki.
Mecz pokazał, że zespół (Szwecja) znaczy więcej niż indywidualności (Polska Liga). Siatkarki ze Skandynawii grały szbyko, zwłaszcza na rozegraniu zaskakując polski blok. Sam wynik mówi o różnicy w skutecznej grze. Cieszy bardzo dobra gra sądeczanki Szczygieł, która jako rozgrywająca zdobyła 9 punktów. Zespół Polskiej Ligi przegrał zasłużenie, ale na szczęście to jest tylko turniej towarzyski.

Aktualna tabela

1.

Australia

2

5

5:2

2.

Szwecja

2

3

3:2

3.

Polska Liga

2

3

3:4

4.

Kamerun

2

1

3:6

Terminarz gier
18.03 – sobota ((hala przy ul. Na Rurach)
16:00 Kamerun – Szwecja
18:30 Australia – Reprezentacja Ligi

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Wiele ciekawego będzie się działo w sportach halowych. O zwycięstwo w turnieju siatkówki graja zawodniczki polskiej ligi. Sobotni wieczór to kickboxing w mistrzowskim wydaniu, a niedziela to karate tradycyjne.
Czytaj dalej

Międzynarodowa siatkówka

Opublikowany przez

W hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej rozpoczął się I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet „Szubryt Cup 2019”. W zawodach udział biorą zespoły z Australii, Szwecji, Kamerunu i Polski.
Czytaj dalej